Дитячі клуби
Шевченківського району
м.Львова

Культурологічна подорож хору «Радуниця» Гуцульщиною

(01-05.07.2015р.)Цими днями хор «Радуниця» здійснив захоплюючу мандрівку гуцульським краєм.

1 липня ми виїхали зі Львова і зробили зупинку в місті Івано-Франківську. Там діти та молодь відвідали краєзнавчий музей.

Наступною зупинкою було місто Яремче - туристичний центр Гуцульщини, де учасники хору милувались прекрасним видовищем - водопадом.

В місті Верховині ми були на майстер-класі у музеї народних інструментів ім. Романа Кумлика. Діти вчилися грати на трембіті, цимбалах, розі та дримбі. Вони знайомилися з творчістю гуцульських музикантів.

 

Кінцевою зупинкою в перший день подорожі було село Криворівня, в якому в різний час проживали та відпочивали світочі української еліти Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Володимир Гнатюк, Гнат Хоткевич, Михайло Грушевський та інші.

 

2 липня хор «Радуниця» помандрував в гори. Ми здійснили подорож до гори Писаний камінь. По дорозі смакували суниці, слухали пташиний спів та милувались казковими краєвидами Чорногорського хребта. Звідси бачили гору Говерла. І хоч діти втомились, проте втома миттю зійшла, коли вони побачили скелі Писаного каменю. Звісно, вершину було підкорено. Дорогою туди і назад підтримувала їх пісня.

 

Після повернення відвідали музей Івана Франка, а увечері - знамениту хату-ґражду, в якій проходили зйомки фільму «Тіні забутих предків».

Пані Василина Зеленчук розповіла дітям про побут, історію та культуру гуцулів.

 

3 липня учасники подорожі відвідали село Яворів - центр ліжникарства. Там вони під керівництвом майстрині Василини Гелетюк вчились ткати ліжники.

 

Ткали всі, але особливо завзятими були хлопці.

 

Після повернення до Криворівні діти відпочили на річці Чорний Черемош. Увечері «Радуниця» виступила з концертом в Будинку культури села. Мешканці Криворівні були в захопленні від дитячого співу. Особливо сподобались повстанська пісня та «Гуцульські весільні наспіви».

 

4 липня, в суботу, «Радуниця» молилися в Церкві Різдва Пресвятої Богородиці, якій вже більше як 300 років. Отець Іван Рибачук провів з дітьми пізнавальну бесіду, навчаючи добра і справжньої віри.

 

Подорож нашої групи продовжилась у славному місті Косів. Тут на ярмарку  ми скуштували гуцульської бринзи, а дівчата придбали автентичний гуцульський одяг. Після цього ми відвідали Косівський музей етнографії та Музей народної творчості Михайла Струтинського.

 

5 липня, у неділю, в місті Коломия помолилися в храмі, а потім відвідали музей Писанки та Коломийський етнографічний музей ім.В.Кобринського.

 

Мандрівка закінчилася. Всі були задоволені і не хотіли повертатися додому. А коли приїхали і вийшли з автобуса, то запитали, коли поїдемо ще.

 

Я дуже вдячна батькам, які підтримали матеріально і емоційно цей проект. Хотілося б, щоб в нашому західному регіоні були кращі дороги та більше можливостей підтримати фінансово подібні акції. Адже діти таким чином можуть вивчати і любити свій край.

Дякуємо Богові за те, що супроводжував нас від початку до кінця.

 

Керівник хору «Радуниця» - Наталія Манько

06.07.2015, м.ЛьвівСоздан 09 июл 2015Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання